مطالعات فقه تربیتی

راهنمای داوران

داور گرامی ، خواهشمند است جهت داوری مقالات مجله به توضیحات بخش داوری توجه نموده و جهت سهولت انجام داوری با مراحل انجام آن آشنا شوید.

سیستم داوری برخط (Online) مقالات، برای تسریع روند بررسی مقالات طراحی شده است. مراحل عمومی این فرآیند برای داوران به شرح زیر است:

 

ثبت نام داور به عنوان کاربر در برنامه
توجه این مرحله توسط داور یا توسط مدیر پایگاه انجام میشود.
 

 


 ایجاد دسترسی به عنوان داور و تعیین تخصص‌های داور
توجه این مرحله توسط مدیر وبگاه انجام می‌شود.
پس از ثبت نام کاربر، مدیر وبگاه می‌تواند با کمک بخش داوری الکترونیک، معرفی داوران به برنامه، دسترسی داوری را ایجاد و تخصص‌ آن را مشخص کند.
 

 


 تعیین مقاله برای داوری و فرستادن پیام الکترونیک
توجهاین مرحله توسط مدیر پایگاه انجام می‌شود.
پس از تعیین داوران توسط دبیران تخصصی، مدیر وبگاه، دسترسی به مقاله را برای داوران فراهم می سازد. همزمان با انجام این‌کار پست الکترونیک (e-mail) اطلاع رسانی برای داوران ارسال می‌شود.
 

 

 
مراجعه داور به وبگاه و ورود با نام کاربری و گذرواژه‌ی خود
برای ورود به وبگاه می توانید از طریق لینکی که به ایمیل شما به عنوان درخواست داوری مقاله از طریق وبگاه ارسال شده یا از طریق نام کاربری و گذرواژه‌ به صقحه شخصی خود در وبگاه وارد شوید.
به یاد داشته باشید:
 در صورتی که از طریق لینک ارسال شده در ایمیل یا نام کاربرری و گذر واژه امکان ورود به صفحه شخصی جهت داوی برای شما فراهم نگردید با تماس با مجله می توانید درخواست بازنشانی نام کاربری و گذرواژه‌ی جدید نمایید و از طریق ایمیل آن را دریافت نمایید. 
 
 

 

 مراجعه به بخش داوری
  پس از ورود به بخش داوری، فهرست موارد ذیل را مشاهده خواهید کرد.

  1. مقالات جدید:

  مقالات جدید شامل مقالاتی می‌شوند که اخیراَ به فهرست مقالات مورد نظر برای داوری توسط شما اضافه شده‌اند. شما می‌توانید پس از مطالعه این مقالات، از داوری آن‌ها انصراف دهید یا فرم داوری ضمیمه را تکمیل کنید

با کلیک بر روی گزینه مقالات جدید لیست مقالات جدید برای شما نمایش داده می شود فرایند دریافت فایل مقاله و داوری با کلیک بر روی کد مقاله آغاز می­شود  در این مرحله چنانچه گزینه «من قبول می کنم مقاله را داوری کنم» را کلیک کنید انواع فایل های مربوط به مقاله نمایش داده می شود؛ چنانچه گزینه «من قبول نمی کنم مقاله را داوری کنم» را کلیک کنید با انصراف از داوری مقاله داوری این مقاله پایان یافته است.

به یاد داشته باشید:چنانچه بعد از انتخاب گزینه قبول داوری، انواع فایل های مربوط به مقاله نمایش داده نشد، لازم است با مدیر سایت تماس بگیرید. جهت داوری پس از بررسی مقاله پرسش های مربوط به فرم ارزیابی مقاله را تکمیل نمایید. در ادامه می توانید توضیحات خود برای نویسنده و نیز توضیحات مربوط به سردبیر را در فرم مخصوص آن وارد کرده و در نهایت می توانید فایل خود درباره مقاله را بارگذاری نموده و نظر نهایی خود را اعلام نمایید. پس از ارسال نتیجه داوری به دبیر فرایند داوری تکمیل می شود.

به یاد داشته باشید:چنانچه مقاله به اصلاحاتی نیاز داشته باشد پس از ازسال نظر شما به نویسنده مقاله به نویسنده مقاله دو هفته مهلت اصلاح داده می شود. بعد از آنکه نویسنده مقاله را به مجله ارسال کرد جهت بررسی و تأیید اصلاحات به شما ارجاع داده می شود.

  1.   مقالات در حال داوری

  مقالات در حال داوری‌ شامل فهرست مقالاتی هستند که شما داوری آن را پذیرفته اما هنوز داوری نکرده یا نتیجه داوری را به سردبیر مجله ارسال نکرده اید و لازم است روند داوری و ارسال را مجدداَ بررسی کنید. 

  1. مقالات داوری شده

  مقالات داوری شده فهرستی از مجموعه مقلالاتی را نمایش می دهند که شما نظر خود را در مورد آن مقالات ارسال نموده‌اید، مدیران برنامه می توانند نتایج داوری شما را برای گزینش مقالات لحاظ کنند.

  1. مقالات انصراف داده شده برای داوری

مقالات انصراف داده شده برای داوری فهرستی از مقالاتی را که شما از داوری آن انصراف داده اید نمایش می دهند. لازم به یادآوری است در صورتی که از داوری مقاله ای انصارف دهید مجددا برنامه امکان داوری را به شما نخواهد داد.

  1. مقالات بسته شده

مقالات بسته شده مقالاتی است که بررسی آن در مجله نهایی شده است.

6.دریافت گواهی داوری

دریافت گواهی داوری بعد از ارسال نظر نهایی درباره داوری و پذیرش مقاله است که به صورت الکترونیک برای شما صادر می شود و گواهی با امضای سردبیر را می توانید از دفتر مجله تقاضا نموده دریافت نمایید.